Atpakaļ

Transportlīdzekļu tirdzniecības centrs

Šis projekts tika realizēts pasaulē plaši pazīstamās kompānijas Yamaha autorizētajam dīlerim Zviedrijā. Ēka paredzēta ūdens un moto transportlīdzekļu tirdzniecībai un sastāv no plašas ekspozīciju zāles divos stāvos, kā arī noliktavas un ofisa telpām.

Angāra projektēšana tika veikta saskaņā ar Pasūtītāja noteiktajām vēlmēm attiecībā uz ēkas iekšējo plānojumu. Tā kā ēkā paredzēts izvietot lielizmēra ūdens transportlīdzekļus, tika izvirzītas specifiskas prasības uz telpu iekšējiem augstumiem un slodzēm uz grīdām. Projektā tika iekļauti lielizmēra vārti, kravas lifts uz otro stāvu un cits tehniskais aprīkojums, lai transportlīdzekļus varētu ērti pārvietot ēkas iekšienē. Projektēšanas posmā notika pastāvīga saziņa ar Pasūtītāju, kurš atradās Zviedrijā. Pielietojot mūsdienu iespējas attālinātā komunikācijā, Pasūtītājam pastāvīgi tika prezentēts kopējais angāra 3D modelis.

Angāra būvniecības darbi tika uzsākti uzreiz pēc projektēšanas darbu saskaņošanas ar Pasūtītāju. Objekta lielais attālums no PICHE biroja pieprasīja rūpīgu sagatavošanās procesu vēl Latvijā esot. Pateicoties darbam BIM (Building Information Modeling) sistēmā, tika pārbaudīta metāla konstrukciju un pārējo angāra konstrukciju savietojamība un veikts darbu plānošanas process. Tika precīzi izplānotas materiālu piegādes un angāra būvniecības darbu secība, lai nodrošinātu plānveidīgu darbu izpildi.

Šis ir jau otrais PICHE projekts Zviedrijā un varam droši apgalvot, ka šo gadu laikā ir uzkrātas nenovērtējamas zināšanas gan par likumdošanas un būvniecības prasību atšķirībām, gan par materiālu piegāžu un darba organizēšanu lielos attālumos. Gūtā pieredze ļaus PICHE komandai arī turpmāk pārliecinoši un bez aizķeršanās strādāt šajā valstī.

Iesakām apskatīt vēl vienu tirdzniecības ēkas projektu, kas tika realizēts Somijā. Savukārt atsauksmju sadaļā uzzināsiet, kā mūsu darbu vērtē Klienti.