Atpakaļ

Remontdarbnīcas rekonstrukcija

Projekta rekonstrukcijas Pasūtītājs ir uzņēmums, kas tirgū piedāvā dažādus tehnikas pakalpojumus. Sekojoši tika paredzēts veikt esošās dzelzsbetona karkasa angāra rekonstrukcijas darbus, kuros PICHE veica gan angāra rekonstrukcijas projektēšanu, gan būvniecības darbus, kārtojot arī visas formalitātes ar būvniecību regulējošajām institūcijām.

Angāra projektēšanas posmā sākotnēji tika veikta esošās ēkas uzmērīšana 3D vidē. Pēc uzmērījumu veikšanas tika konstatēts, ka angāra esošās konstrukcijas ir novirzījušās aptuveni par 400mm vienā virzienā. Tāpat katra kolonna vēl šajā gadījumā paredzēja individuālu novirzi. Tādējādi projekts jau sākotnēji definēja, ka būs nepieciešama ļoti augstas precizitātes angāra projektēšana, risinājumu piemeklēšana, kā arī sekojoša būvniecība ar augstu montāžas precizitātes pakāpi. Projektēšanas gaitā, ņemot par pamatu esošās konstrukcijas, tika izstrādāta jauno metāla konstrukciju sadaļa, kā arī angārs 3D modelī tika apšūts no ārpuses ar sendvičpaneļiem, izvietoti logi, vārti un durvis. Visi darbi tika veikti BIM (Building Information Modeling) sistēmas ietvaros, apvienojot visas projekta sadaļas un precīzi nosakot risinājumus, konstruktīvos mezglus.

Celtniecības darbos angārs pieprasīja no PICHE montāžas brigāžu darbiniekiem augstu precizitātes līmeni. Ņemot vērā esošo konstrukciju vertikālā stāvokļa novirzes dažādību, atšķīrās savā starpā arī jauno metāla konstrukciju elementi. Tādējādi liela daļa metāla konstrukciju elementu bija individuāli, ar individuāliem izmēriem, specifikāciju un to katra elementa montāža bija paredzēta konkrētā projekta pozīcijā. Ņemot vērā PICHE būvobjektu darbinieku pieredzi un BIM sistēmas iespējas, kas ļāva sekot katram konstruktīvajam elementam un angāra modelim kopumā, būvniecības darbi tika veikt tikai 2 mēnešos. Tika pastiprinātas esošās angāra konstrukcijas, veikta jaunu metāla konstrukciju montāža, uzmontēti ārsienu un jumta sendvičpaneļi, kā arī iebūvēti logi, durvis un vārti.

Projekta realizācija kopumā notika ļoti plānveidīgi un precīzi, jo, neskatoties uz rekonstrukcijas darbiem un sarežģīto esošo konstrukciju stāvokli, darbi tika veikti ātri un Pasūtītājs, tāpat, kā PICHE, bija patiesi gandarīts par paveikto darbu un sadarbību.

Piedāvājam apskatīt vēl vienu rekonstrukcijas projektu no mūsu projektu galerijas: Beramkravu noliktavas rekonstrukcija. Plašāku informāciju par PICHE pakalpojumiem atradīsiet Par mums sadaļā.