Atpakaļ

Ogu pirmapstrādes ēka

Ēka paredzēta ogu pirmapstrādei pēc to novākšanas, sekojošai to fasēšanai un uzglabāšanai pirms transportēšanas. Projekta realizācijas gaitā tika izbūvēts angārs, ārējie un iekšējie inženiertīkli, piebraucamie ceļi un laukumi, veicot visus darbus saskaņā ar noslēgto Ģenerāluzņēmēja līgumu.

Pirms būvniecības, projektam tika izstrādāts kopējais 3D modelis, ietverot gan metāla konstrukcijas, gan ārējo arhitektūru, gan iekšējās starpsienas un telpu plānojumu. Šādi PICHE jau sākotnēji izstrādāja precīzu BIM (Building Information Modeling) modeli, kas ļāva krietni precīzāk veikt būvniecības procesu, materiālu pasūtīšanu un būvniecības procesu kontroli. Īpaša nozīmē BIM sistēmai bija ēkā paredzēto saldētavu izbūvei. Tā kā katra saldētava tika plānota ar individuālu temperatūras režīmu, īpaša uzmanība tika vērsta mezglu izbūvei, izvairoties no aukstumu tiltiem.

Angāra būves iekšējā platība tiek dalīta noliktavā, ogu fasēšanas zonā, aukstuma kamerās un administratīvajā zonā, kurā izvietoti ofisi, darbinieku atpūtas zona, ģērbtuves, ēdamistaba u.c. Angāra projekta būvniecības process bija pilns jauniem izaicinājumiem, prasībām pēc inovatīvas pieejas un ātras darbības. Būve ir izvietota Kaigu purva apkārtnē, tādējādi angāra būvniecība tika paredzēta uz kūdrainas augsnes, kas apgrūtināja tehnikas pārvietošanos u.c. Būvniecības procesā PICHE lielu uzmanību pievērsa dažādu siltuma režīmu nodrošināšanai ēkas iekšienē, jo ēka, paredzot tajā aukstuma kameras, tika sadalīta vairākās temperatūras režīmu zonās, kas prasīja detalizētu pieeju mezglu izbūvei, kā arī notiekošajiem procesiem ekspluatācijas laikā. Papildus tika veikta inovatīva pieeja blakus esošajiem piebraucamajiem ceļiem. Ceļu izbūvē tika veikta grunts reciklēšana, ķīmiski pastiprinot to, tādējādi ļaujot sarežģītas grunts apstākļos izbūvēt asfaltbetona segumu, kas padarīja kopainu daudz tīkamāku un racionalizēja līdzekļus.

Projekts bija pārbaudījums PICHE inženieriem dēļ sarežģītajiem grunts apstākļiem. Tādējādi PICHE var droši teikt, ka spēj uzbūvēt angāru arī purvā.

Jūs interesēja šis projekts? Vairāk par mūsu kompetenci un to kā mēs varam palīdzēt arī Jūsu projekta realizācijā lasiet šeit: PICHE priekšrocības. Apskatiet arī citas klientu atsauksmes mūsu klientu atsauksmu sadaļā.