Atpakaļ

Biroju un ražošanas ēku rekonstrukcija

Projekta Pasūtītājs ir lielākais industriālo parku attīstītājs un pārvaldnieks Latvijā, kura paplašināšanās plānos šobrīd ir piedalījusies un palīdzējusi tos realizēt viena no lielākajām kompānijām industriālo projektu realizācijā – PICHE. Projekts paredzēja rekonstruēt noteiktas bijušās Rīgas Autobusu Fabrikas (RAF) platības Jelgavā, izveidojot augstas klases noliktavas un ražošanas telpas.

PICHE uzdevums šī projekta ietvaros bija jauno ražošanas un noliktavas telpu plānošana, saskaņā ar Pasūtītāja noteikto uzdevumu. Tika paredzētas konkrētas platības noteiktiem nomniekiem un to individuālajām prasībām, kā arī šī apstiprinātā plānojuma izstrāde gatavā projektā un tā saskaņošana būvniecībai. Ņemot vērā, ka projekts iekļāva sevī esošās ēkas rekonstrukciju, kur, protams, pasūtītāja interesēs ir izmantot maksimāli vairāk esošās konstrukcijas, PICHE nācās darboties īpaši pārdomāti. Projektēšana 3D vidē ļāva precīzi savietot gan esošās dzelzsbetona, gan jaunās metāla konstrukcijas, kā arī ēkas arhitektūras risinājumus.

Angāra būvniecības gaitā PICHE veica darbu autoruzraudzību, kur nācās ātri reaģēt un piedāvāt ekonomiski pamatotākos risinājumus. Rekonstrukcijas procesā, atšķirībā no jaunbūves, parasti parādās iepriekš neparedzēti jautājumi un iespējamie darbi, kas jāveic, tāpēc BIM (Building Information Modeling) sistēma ļāva operatīvi veikt būvniecības darbu pārraudzību un jautājumu risināšanu.

PICHE ir gandarīta, ka spēja kārtējo reizi pierādīt savu arhitektu un inženieru spējas, realizējot šāda apjoma rekonstrukcijas projektu, kura nozīmīgumu apliecina arī Latvijas Valsts prezidenta vizīte pēc projekta nodošanas ekspluatācijā. Kārtējo reizi pierādījās arī BIM sistēmas priekšrocības, bez kurām šo projektu būtu krietni grūtāk realizēt un garākos termiņos.

Plašāk par mūsu projektēšanas risinājumiem lasiet šeit: Angāru un metāla konstrukciju projektēšana 3D formātā.